BAJECZNEPOSADZKI

Sklep

Centrum obróbki glazury

OBRÓBKA METALI I TWORZYWGłówną działalnością naszej firmy jest projektowanie oraz wykonywanie ekskluzywnych posadzek kamiennych. Jesteśmy jedną z najbardziej doświadczonych firm w Europie oraz jedyną firmą w Polsce wykonują bardzo zaawansowane i skomplikowane projekty. Zamówienia realizujemy na terenie całej Europy.
Jeżeli mają Państwo własny pomysł prosimy o kontakt, bardzo chętnie pomożemy w jego realizacji. ;-)

Bajeczne posadzki

Rozety, inaczej różyce, pojawiły się po raz pierwszy w architekturze gotyku. Były to okrągłe okna wypełnione ornamentem maswerkowym umieszczone nad głównym portalem kościoła. Mianem rozety określane są również dekoracyjne kompozycje roślinno - kwiatowe na plafonie lub suficie, malowane lub wykonane ze stiuku, charakterystyczne na budowli z XVIII i XIX wieku. Zdobienie podłóg natomiast, znane było już w czasach starożytnych, gdzie popularne były mozaiki, wykonywane z małych kawałków marmuru, kamieni szlachetnych, złota.Współczesna technologia cięcia wodą umożliwia nam połączenie tych dwóch kierunków w sztuce dekoracyjnej w celu uzyskania elementów podłogowych o charakterze ozdobnym. Dzięki wysokiej precyzji urządzenia jesteśmy w stanie dociąć materiał o grubości nawet do 20 cm z dokładnością do 0.1mm

Łącząc sztukę współczesną z elementami sztuki starożytnej możemy osiągnąć niecodzienny efekt w postaci rozety podłogowej. Może być ona wykonana w różnego rodzaju materiału, w zależności od potrzeb i upodobań klienta. Nasze rozety są pobierane tak, by pasowały do wnętrza i osobowości domowników.

Rozety można podzielic na bardzo ozdbone, najczęściej o motywach roślinnych, które określamy mianem rozet klasy "S" oraz o prostszej strukturze, które określamy mianem rozet klasy "E". Każdy projekt jest dobierany indywidualnie, najczęściej po obejrzeniu i dokonaniu niezbędnych pomiarów w danym pomieszczeniu. W ofercie widnieją również projekty nietypowe o zaburzonej symetrii klasycznej rozety, o bardziej nowoczesnym wyrazie.